Stypendia Wójta Gminy Legnickie Pole rozdane

P9221750„We Are The Champions” wielokrotnie rozbrzmiało echem w odświętnie udekorowanej sali GOKiS-u w Legnickim Polu podczas rozdania pierwszego w historii naszej gminy Stypendium Wójta Gminy Legnickie Pole. W piątek, 22 września Wójt Henryk Babuśka uhonorował najzdolniejszych uczniów z Naszej Gminy. Stypendium przyznane zostało w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
- Jestem szczęśliwy, że w Gminie Naszej jest tylu uzdolnionych uczniów- mówił Wójt Gminy Henryk Babuśka. – Dołożę wszelkich starań, żeby uroczystość dzisiejsza stała się coroczną i cykliczną. Takie cudowne i kreatywne dzieci powinny być nagradzane- stwierdza  Wójt.

Stypendium Wójta Gminy Legnickie Pole otrzymało w tym roku 29 stypendystów.

                I. Stypendium za wysokie wyniki w nauce otrzymali:

1. Szkoła Podstawowa ( klasy IV-VI):  Kinga Wojtaszewska, Nikola Jakimczyk, Roksana Zienkiewicz, Klaudia Kopikowska, Marcel Sochacki, Michał Kropiwnicki, Klaudia Frąc, Maja Majchrzak, Grzegorz Zawistowski, Alicja Huk, Kinga Leonarska.

2. Gimnazjum ( klasy I-III): Arkadiusz Kapral, Martyna Pelwecka, Marcelina Kosiorowska, Szymon Kuprianiuk, Dominika Danielewicz, Bartosz Grelewski, Eryk Serafiński, Sandra Szwed.

3. Szkoła Ponadgimnazjalna ( klasy I-III): Anna Maras, Aleksandra Jania, Grzegorz Krawiec.

                II. Stypendium za osiągnięcia naukowe otrzymali:

1. Szkoła Podstawowa (klasy IV-VI): Marcel Sochacki.

2. Gimnazjum (klasy I-III): Szymon Kuprianiuk, Bartosz Grelewski, Eryk Serafiński.

3. Szkoła Ponadgimnazjalna (klasa I-III): Anna Maras, Aleksandra Jania, Grzegorz Krawiec.

                III. Stypendium za osiągnięcia artystyczne otrzymali:

1. Szkoła Podstawowa (klasy I-VI): Sebastian Tylak, Klaudia Frąc, Maja Majchrzak.

2. Szkoła Ponadgimnazjalna (klasy I-III): Anna Maras, Anna Chowaniec.

                IV. Stypendium za osiągnięcia sportowe otrzymali:

1. Szkoła Podstawowa ( klasy I-VI): Joanna Chowaniec, Anna Kulas, Bartosz Chowaniec, Mateusz Drapiewski, Alicja Huk, Łukasz Jończyk.

2. Gimnazjum (klasy I-III): Dominika Danielewicz.

3. Szkoła Ponadgimnazjalna (klasy I-III): Grzegorz Krawiec.

Dwoje stypendystów, a mianowicie Anna Maras i Grzegorz Krawiec zdobyli nagrody aż w trzech kategoriach jednocześnie.
– Pragnę złożyć wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie dzieci, żywiąc jednocześnie nadzieję, że Państwa pociechy będą na zawsze źródłem dumy i satysfakcji- zwrócił się Wójt do rodziców przybyłych na galę. – A Wam drogie dzieci z całego serca dziękuję za Wasz wysiłek, zaangażowanie i życzę dużo sukcesów, pomyślności oraz dalszego zapału i wytrwałości w nauce- kończy Wójt.

Piątkowa uroczystość była dowodem, jak wielki potencjał drzemie w młodych mieszkańcach Gminy Legnickie Pole. W końcu Nasza Młodzież jest przyszłością całego narodu.

Tekst i zdjęcia: Kamila Sochacka