Zmarł druh Stanisław Wasilewski

wsZ głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 20 września 2017 r., w wieku 86 lat zmarł druh Stanisław Wasilewski. Od 1945 roku mieszkaniec Gminy Legnickie Pole. Założycieli jednostki OSP w Raczkowej i wieloletni jej Komendant. Inicjator budowy strażnicy w Legnickim Polu, jeden z fundatorów sztandaru Zarządu Gminnego OSP w Legnickim Polu. Czynnie wspierał organizację najważniejszych uroczystości zarówno urzędowych jak i kościelnych. Honorowy Prezes Zarządu OSP w Raczkowej. Jeden z najstarszych strażaków w Gminie, swoją służbę pełnił nieprzerwanie do ostatniego dnia.  Żołnierz działającego na terenie gminy w latach 1946 - 56 oddziału AK WiN, o wolną Polskę walczył pod pseudonimem "Cichy".

Wielokrotnie odznaczony za zasługi dla pożarnictwa m.in. Medalem Honorowym im. Bronisława Chomicza za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP oraz Złotym Znakiem Związku OSP RP nadanym za długoletnią aktywną działalność w Ochotniczej Straży Pożarnej.

Teraz odszedł na wieczną wartę, człowiek wielkiego serca, nieodżałowany Przyjaciel i strażak.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 23 września 2017 r o godz. 12.00 w Bazylice Mniejszej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu.