Zapraszamy na Rajd Pojazdów Zabytkowych.

rajd00W najbliższą sobotę zapraszamy do Legnickiego Pola, gdzie o godz. 14:00, na placu przed Bazyliką Mniejszą będzie miał miejsce Zlot Pojazdów Zabytkowych organizowany przez Legnickie Towarzystwo Automobilowe - cieszy się wójt Henryk Babuśka. Udało się nam zachęcić organizatorów rajdu do ponownej wizyty w Legnickim Polu. Legnickie Towarzystwo Automobilowe przyjęło nasze zaproszenie. Przypomnę, że dokładnie 6 lat temu w Legnickim Polu również mieliśmy zaszczyt gościć ponad 50 załóg - dodaje Babuśka. Wypełnione jeżdżącymi zabytkami centrum naszej historycznej miejscowości stanie się na chwilę niezwykłą gratką dla fascynatów starej motoryzacji - wyjaśnia wójt gminy. Na scenie przed Bazyliką Mniejszą będę miał zaszczyt uhonorować pamiątkowymi pucharami najlepsze załogi - stwierdza Babuśka.

Do Legnickiego Pola zawita blisko 70 załóg z Polski, Niemiec i Czech - wymienia Krzysztof Duszkiewicz, zastępca wójta. Wszystkie pojazdy biorące udział w tegorocznym Rajdzie przyjadą do nas z Grodźca o własnych siłach i zapewniam, że są pieczołowicie odrestaurowane - dodaje Duszkiewicz. Wśród uczestników rajdu blisko połowa to goście z zagranicy a aż 22 pojazdy to auta przedwojenne - stwierdza Duszkiewicz.
Wśród zabytkowych pojazdów w Legnickim Polu będzie można zobaczyć m.in. takie rarytasy jak Forda T z 1911 roku, Wanderera W3 z 1929 roku czy też Buicka 40 z 1929 roku. Będzie można również zobaczyć inne arcyciekawe pojazdy choćby Citroen DS, Porsche 911, DKW. W rajdzie nie może zabraknąć także aut z epoki PRL-u czy też pojazdów wyprodukowanych w dawnym DDR - zapewnia Duszkiewicz. Na terenie Gminy Legnickie Pole trasa przejazdu przedstawia się następująco (ok. godz. 13:30): od strony Złotnik - Nowa Wieś Legnicka (osiedle), Nowa Wieś Legnicka (Droga Krajowa nr 3), Raczkowa, Biskupice, Legnickie Pole. Około godz. 15:40 załogi wyjadą  przez Gniewomierz w kierunku Legnicy, gdzie na płycie rynku zaplanowany jest kolejny postój jeżdżących zabytków techniki.