Rusza Program Żywnościowy

imagesW sierpniu rozpoczęła się kolejna edycja Programu Operacyjnego Pomoc żywnościowa 2014 - 2020, która potrwa do czerwca przyszłego roku. Podpisane zostało porozumienie z „Caritas” w sprawie współpracy w zakresie bezpłatnej dystrybucji żywności (produktów o przedłużonej przydatności do spożycia) dla najuboższych mieszkańców Gminy Legnickie Pole.

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa przekazane zostaną takie produkty jak: groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, buraczki wiórki, powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki maślane, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały i olej rzepakowy.

Pomoc trafi do najbardziej potrzebujących, warunkiem jej otrzymania jest spełnienie kryterium finansowego określonego w programie oraz zaistnienie przesłanki do korzystania z pomocy społecznej.

Każda ze 105 osób (zakwalifikowanych do programu przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Legnickim Polu) otrzyma w sumie 50,45 kg produktów żywnościowych.tekst:GOPS