Już dziś wielkie spotkanie młodych! Zapraszamy !

ONA3Jak już wcześniej Państwa informowaliśmy, w dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Legnickim Polu XXIV Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej. Tegorocznym hasłem przewodnim wydarzenia jest słowo „Ona”, rozszerzonym o fragment hymnu Magnificat z Ewangelii św. Łukasza „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Spotkanie jest zatem w całości poświęcone postaci Maryi Niepokalanej, która prowadzi młodzież na kolejne ŚDM w Panamie. Cieszymy się, że po raz kolejny mlodzież nawet z odległych zakątków rozległej Diecezji Legnickiej zawita do naszej miejscowości by się modlić i spotkać - mówi Henryk Babuśka wójt gminy. Przyznam, że młodzi uśmiechnięci ludzie przesiadujący w centrum Legnickiego Pola, modlący się w grupkach, z gitarami i śpiewem na ustach nadają naszej miejscowości kolorytu - dodaje wójt.


Jak zawsze zaproszeni zostali interesujący prelegenci: o. Leon Knabit OSB, ks. Mariusz Rosik (biblista), Paweł Cwynar (pisarz, były gangster i wielokrotny recydywista) i wielu innych. Swoją obecność potwierdził również zanany aktor Radosław Pazura. Odbędą się również koncerty: Mate.O/TU oraz Strona B.

Koszt uczestnictwa wynosi 60 zł i obejmuje: nocleg na sali gimnastycznej lub na polu namiotowym, całodobowy dostęp łazienek z ciepłą wodą, dwudaniowy obiad, chleb i herbatę rano i wieczorem, ubezpieczenie oraz wstępy na wszystkie koncerty i konferencje.

Więcej szczegółów na oficjalnej stronie http://www.mdl.legnica.pl/
Wydarzenie można również śledzić na bieżąco porzez facebook 24 Spotkanie Młodych - ONA


ONA1