Legnickie Pole. Gratka dla miłośników psów !

psyW nadchodzący weekend, tj. 19 i 20 sierpnia w Legnickim Polu odbędzie się IX Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich oraz XVII Krajowa Wystawa Psów Rasowych. Organizatorem wystaw jest Polski Związek Kynologiczny Oddział w Legnicy oraz Gmina Legnickie Pole. W ciągu dwóch dni, na boisku szkolnym w Legnickim Polu, miłośnicy zwierząt będą mogli obejrzeć ponad 150 ras psów.
W sobotę w Legnickim Polu na wystawie psów myśliwskich zaprezentowanych zostanie ok. 250 psów - stwierdza wójt gminy Henryk Babuśka. W drugim dniu sędziowie oceniać będą aż 676 psów, bo tyle wpłynęło zgłoszeń na kolejną już, XVII Krajową Wystawę Psów Rasowych w Legnickim Polu - dodaje Babuśka. Cieszę się, że Związek Kynologiczny w Legnicy przyjął nasze zaproszenie i wspólnie organizujemy kolejną już wystawę w Legnickim Polu. Jest to dla nas niebywała szansa na wypromowanie naszej historycznej miejscowości nie tylko w Polsce ale i za granicą, bo wystawcy przyjeżdżają do nas praktycznie z każdego zakątka naszego kraju jak również z Niemiec oraz Czech - podsumowuje Babuśka.
Dodatkowa atrakcja przyciągająca wielu widzów to konkurs agility, podczas którego pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód - wymienia wójt gminy.

Wstęp na wystawę jest płatny - informuje Krzysztof Duszkiewicz, zastępca wójta. Bilet normalny kosztuje 10 zł, wstęp dla młodzieży szkolnej to koszt 5 zł, natomiast dzieci do lat 7 mają wstęp wolny. Niemniej jednak dla naszych mieszkańców mamy specjalną ofertę - dodaje Duszkiewicz.
Dla zainteresowanych wystawami mieszkańców Gminy Legnickie Pole czeka miła niespodzianka. Wspólnie ze Związkiem Kynologicznym w Legnicy przygotowaliśmy specjalną pulę 
darmowych biletów, które można odebrać w Sekretariacie Urzędu Gminy w Legnickim Polu (076 85 82 810). Serdecznie zapraszamy w nadchodzący weekend do Legnickiego Pola - kończy Duszkiewicz.


wystawapsow2017