Festyn Rodzinny

20170815 153038 Już po raz kolejny, 15 sierpnia w Legnickim Polu odbył się festyn rodzinny RADOŚĆ DZIECIOM. Teren plebanii w Legnickim Polu stał się kolorowym placem zabaw. Do dyspozycji dzieci były darmowe dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i baseny z piłeczkami. Do wspólnej aktywnej zabawy małe pociechy zachęcane były przez animatorki, które swoją pomysłowością i kreatywnością wywoływały salwy uśmiechów na małych twarzach.
Upalny dzień łagodziły ufundowane przez organizatorów lody, napoje i słodycze, których nie zabrakło dla nikogo. Muzykę, dziecięcy gwar i śmiech słychać było przez cały czas trwania spotkania. Dzieci szalały podczas zabaw, konkursów i innych, przygotowanych specjalnie na ten dzień atrakcji. Wspaniale było patrzeć na radość, jaką wywołała coroczna inicjatywa wspólnej zabawy dla dzieci z Legnickiego Pola i okolicznych miejscowości.

Serdeczne podziękowania za wyraz dobrego serca należą się dla organizatorów: Dariuszowi Milejskiemu oraz Kustoszowi Bazyliki Mniejszej w Legnickim Polu ks. proboszczowi Włodzimierzowi Gucwie, a także sponsorom: Polski Komfort Wiesław Rychter, Zakład Mechaniczny Antoni Zgierski, JBS Jarosław Kostuń, Henryk Babuśka, Agnieszka i Jerzy Koryś, Kamil Strynkowski, Wojciech Sochacki i inni.

Słowa wdzięczności słane ludziom dobrej woli są niczym przy uśmiechniętych twarzach, radosnych okrzykach i euforii panującej w tym dniu w Legnickim Polu.

Trzeba życzliwości i dobroci, aby pomagać.
Trzeba wielkości ducha, aby pomagać bezinteresownie.
Trzeba odwagi, aby nie zważając na przeszkody,
wytrwale i do końca wyciągać przyjazną dłoń.