W gminie coraz jaśniej

lampy 00Na terenie gminy Legnickie Pole od wielu lat systematycznie rozbudowywana jest sieć oświetlenia ulicznego. Przybywa nowych słupów, a na już istniejących montowane są nowe oprawy. 
W niektórych miejscach wykonywana jest również wymiana starych, nieekonomicznych oraz drogich w utrzymaniu lamp, na nowoczesne, przyjazne środowisku i ekonomiczne lampy LED. Działania te mają na celu podniesienie poziomu bezpieczenstwa i komfortu życia mieszkanców w miejscowościach gminy Legnickie Pole.
- Prace związane z rozbudową czy zagęszczeniem sieci oświetleniowej  wymagają wielu uzgodnień, pozwoleń czy projektów, które każdorazowo musimy ustalać z firmą TAURON. Te procedury są długotrwałe i trudne, wiem jednak, że jakość sieci oświetleniowej to bardzo istotna kwestia dla mieszkańców, jest to oczywiste bo dobrze oświetlona miejscowość to ładnie wyglądająca miejscowość, a przede wszystkim wzrost poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Dlatego w każdym budżecie zabezpieczamy środki na ten właśnie cel - mówi Krzysztof Duszkiewicz Zastępca Wójta Gminy Legnickie Pole. 
Tylko w ostatnich dwóch latach postawiono na terenie gminy 21 nowych słupów oświetleniowych, a na już istniejących dodatkowo zamontowano 27 nowoczesnych opraw. W lipcu tego roku sieć rozbudowana została w Nowej Wsi Legnickiej, Koiszkowie, Księginicach oraz w Legnickim Polu. 
- Cieszę się, że kierownictwo spółki TAURON profesjonalnie i bardzo indywidualnie podchodzi do naszych potrzeb - mówi Wójt Gminy Henryk Babuśka. - Nasza współpraca wciąż się rozwija i nie będę ukrywał, że jestem bardzo zadowolony z proponowanych przez TAURON rozwiązań, które są często konsultowane i częściowo omawiane z Radnymi i Sołtysami danych miejscowości - kończy Wójt.