Punkt Konsultacyjny w nowej odsłonie

konsultacje008 sierpnia br. dokonano uroczystego otwarcia Punktu Konsultacyjnego w nowej odsłonie. Pomieszczenie zostało rozbudowane i doposażone dzięki czemu zwiększył się komfort pracy zarówno terapeutów jak i osób zgłaszających się po pomoc. Uroczystego otwarcia dokonał Ryszard Sitarek - przewodniczący Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Legnickim Polu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasza społeczność potrzebuje takiego ośrodka wsparcia, w którym można uzyskać fachową, szybką i bezpłatną pomoc w rozwiązywaniu życiowych problemów - podkreślił przewodniczący Ryszard Sitarek.

Punkt Konsultacyjny funkcjonuje w budynku GOPS w Legnickim Polu, Plac Henryka Pobożnego 6. Wejście bezpośrednio z korytarza. Korzystanie z pomocy prawnika, psychologa czy terapeuty ds. uzależnień jest tu bezpłatne. Punkt czynny jest w środy. Prawnik przyjmuje w godzinach 11:00 - 13:00, terapeuta 13:00 - 18:00, psycholog przyjmuje po uprzedniej rejestracji telefonicznej.

Punkt świadczy fachową pomoc psychologiczną, prawną i poradnictwo. Naszym celem jest wyjście naprzeciw społecznym potrzebom. Chcemy jak najszerzej dotrzeć ze wsparciem do dorosłych i rodzin, potrzebujących pomocy, szczególnie w trudnych sytuacjach życiowych, rozwodu, śmierci osoby bliskiej, choroby alkoholowej, narkomanii, utraty pracy i innych kryzysów, które mogą przecież dotknąć każdego - zaznacza Jadwiga Furmaniak dyrektor GOPS.

Tekst i zdjęcia: GOPS

DSC 0834


DSC 0837