Szwajcarzy zainwestują w Legnickim Polu

oetiker00Gmina Legnickie Pole wciąż zyskuje na swojej atrakcyjności gospodarczej, czego potwierdzeniem jest m.in. decyzja zarządu szwajcarskiego koncernu OETIKER o lokalizacji swojego nowego zakładu właśnie w Gniewomierzu - cieszy się Henryk Babuśka wójt gminy. Od połowy czerwca firma OETIKER - grupa z branży automotive o światowym zasięgu - jest już formalnym właścicielem działki w LSSE podstrefa Legnickie Pole. W chwili obecnej inwestor złożył już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla swojego przedsięwzięcia w Gniewomierzu - wymienia Babuśka.
Pozyskanie tak renomowanego inwestora utwierdza mnie w przekonaniu, że prowadzona przez nas polityka proinwestycyjna dla Gminy Legnickie Pole jest trafna i przynosi efekty - dodaje wójt Babuśka.

Firma Oetiker powstała w 1942 roku w Szwajcarii. Produkuje obejmy, zaciski, szybkozłączki i pierścienie do mocowania rur oraz węży w samochodach osobowych. Produkty firmy OETIKER wykorzystywane są także przy produkcji AGD m.in. w ciśnieniowych ekspresach do kawy. Swoje fabryki OETIKER posiada m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Chinach, Indiach, Szwecji i na Litwie. Jest to pierwsza fabryka tego koncernu w Polsce - stwierdza Krzysztof Duszkiewicz zastępca wójta.
W budowę hali o pow. 8000 m2, która sąsiadować będzie bezpośrednio z RITEXem i Faurecią, OETIKER zainwestuje w Gminie Legnickie Pole ponad 16 milionów euro. Ponadto kolejnych kilka milionów euro pochłonie zakup specjalistycznych maszyn oraz najnowocześniejszych patentów dzięki którym fabryka OETIKER'a w Gniewomierzu będzie najnowocześniejszą farbyką w szwajcarskim koncernie - wylicza Duszkiewicz.
Zatrudnienie w fabryce w Legnickim Polu znajdzie w pierwszym etapie ok. 55 osób a docelowo zamknie się liczbą 73 osób - konkluduje zastępca wójta.
Cieszę się z decyzji szwajcarskiego koncernu - dodaje wójt Babuśka. Rozmowy trwały wiele miesięcy i nie były łatwe ale to kolejny inwestor, który nam zaufał i dzięki temu w 2019 roku gminny budżet zasilą kolejne środki finansowe z tytułu podatku od nieruchomości - kończy Babuśka.