henrykalia2018

XXIV Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej

ONA3 24 sierpnia br. w Legnickim Polu rozpocznie się XXIV już Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej. Obok Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego każdego roku w Niedzielę Palmową oraz Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, jest to najstarsza inicjatywa diecezjalna skierowana do młodych ludzi. Tegoroczne hasło inicjatywy zawiera się w słowie „Ona”, rozszerzonym o fragment hymnu Magnificat z Ewangelii św. Łukasza „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”. Spotkanie jest zatem w całości poświęcone postaci Maryi Niepokalanej, która prowadzi młodzież na kolejne ŚDM w Panamie. W tym roku Spotkanie Młodych potrwa od 24 do 27 sierpnia.

Jak zawsze zaproszeni zostali interesujący prelegenci: o. Leon Knabit OSB, ks. Mariusz Rosik (biblista), Paweł Cwynar (pisarz, były gangster i wielokrotny recydywista) i wielu innych. Swoją obecność potwierdził również zanany aktor Radosław Pazura. Odbędą się również koncerty: Mate.O/TU oraz Strona B.

Koszt uczestnictwa wynosi 60 zł i obejmuje: nocleg na sali gimnastycznej lub na polu namiotowym, całodobowy dostęp łazienek z ciepłą wodą, dwudaniowy obiad, chleb i herbatę rano i wieczorem, ubezpieczenie oraz wstępy na wszystkie koncerty i konferencje.

ONA1