Sienkiewicza piękniejsza

phoca thumb m p4060881a6 kwietnia zakończyły się prace na ulicy Sienkiewicza w Legnickim Polu. Tym samym zrealizowany został pierwszy etap remontu tej drogi. Jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy kolejnego etapu prac na osiedlu w Legnickim Polu.

Cieszę się, że ta inwestycja przebiega zgodnie z wcześniejszymi założeniami. Według mnie wygląd finalny pierwszego etapu ul. Sienkiewicza przedstawia jak powinny wyglądać wszystkie ulice w naszej miejscowości. I taki jest mój cel poprawa stanu dróg to niezwykle ważna sprawa, wpływa nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa, ale również na estetykę miejscowości – mówi Radny Dariusz Milejski.

Jest wiele miejsc i odcinków ulic czy dróg, które wymagają remontu i na pewno będą remontowane. Jednak potrzeby w tym zakresie gmina ma bardzo duże – dodaje  Wójt Gminy. W pierwszym etapie wykonaliśmy 150 metrów bieżących drogi oraz chodnika. Zakończenie drugie etapu przewiduję na koniec września 2017 roku – podsumowuje Babuśka. Warto dodać, że tak samo jak w przypadku inwestycji na ul. Słowackiego i tym razem radny Milejski wsparł inwestycje z własnych funduszy. Taka postawa cieszy i nie ukrywam, że chętnie będę wspierał takie inicjatywy społeczne, w które tak aktywnie włączają się radni – konkluduje Wójt.