jarmark

Aktualności


Festyn rodzinny Radość Dzieciom po raz kolejny porwał dzieci do zabawy

festynW środę, 15 sierpnia, teren plebanii w Legnickim Polu stał się kolorowym placem zabaw. Już po raz kolejny odbył się tam festyn rodzinny RADOŚĆ DZIECIOM.
Do dyspozycji milusińskich były darmowe dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i baseny z piłeczkami. Prawdziwym hitem był basen z pływającymi łódkami. Do wspólnej aktywnej zabawy małe pociechy zachęcane były przez animatorki, które swoją pomysłowością i kreatywnością wywoływały salwy uśmiechów na małych twarzach. Pogoda, jak na życzenie, nie zawiodła. Słoneczny dzień łagodziły ufundowane przez organizatorów lody, małe łasuchy częstowane były watą cukrową, popcornem, napojami i słodyczami, których nie zabrakło dla nikogo. Muzykę, dziecięcy gwar i śmiech słychać było przez cały czas trwania spotkania. Dzieci szalały podczas zabaw, konkursów i innych, przygotowanych specjalnie na ten dzień atrakcji. Wspaniale było patrzeć na radość, jaką wywołała coroczna inicjatywa wspólnej zabawy dla dzieci z Legnickiego Pola i okolicznych miejscowości.

Czytaj więcej: Festyn rodzinny Radość Dzieciom po raz kolejny porwał dzieci do zabawy

Prawdziwa gratka dla miłośników czworonogów

plakat psyW nadchodzący weekend, tj. 18 i 19 sierpnia w Legnickim Polu odbędzie się X Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich oraz Krajowa Wystawa Terierów. Organizatorem wystaw jest Związek Kynologiczny w Polsce Oddział w Legnicy oraz Wójt Gminy Legnickie Pole - Henryk Babuśka. Jest to już kolejna wystawa psów w Legnickim Polu, jednocześnie niebywała szansa na promowanie naszej historycznej miejscowości nie tylko w Polsce ale i za granicą. Wystawcy przyjadą do nas praktycznie z każdego zakątka naszego kraju jak również z Włoch, Danii, Litwy oraz Czech.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Legnickie Pole.

Darmowa aplikacja "BLISKO" dla mieszkańców gminy Legnickie Pole

BLISKOWójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka zaprasza mieszkańców gminy do skorzystania z darmowej aplikacji na telefon "BLISKO". Za pomocą bezpłatnego systemu informacji lokalnej przekazywane będą na bieżąco informacje wpływające na komfort życia naszych mieszkańców.
 
Dzięki aplikacji można otrzymać komunikaty o:
- aktualnych sprawach dotyczących mieszkańców,
- zagrożeniach i niebezpieczeństwach,
- utrudnieniach i awariach,
- imprezach kulturalnych i sportowych,
- innych ważnych wydarzeniach z terenu naszej gminy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do rejestracji.


Wsparcie dla rolników z Gminy Legnickie Pole

susza na polachDoceniając trud, wysiłek i zaangażowanie jakiego wymaga praca na roli Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka zwrócił się do Wojewody Dolnośląskiego o weryfikację zasad, na podstawie których wyceniane zostały straty wśród gospodarstw rolnych w Gminie Legnickie Pole.
– Jako Wójt Gminy, identyfikując się z rolnikami, wystosowałem pismo skierowane do Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu z prośbą o obniżenie progów uprawniających rolników do starania się o pomoc w tej niezmiernie trudnej dla nich sytuacji. Żywimy nadzieję na weryfikację zasad szacowania szkód oraz na ich ewentualną korektę – komentuje Wójt Gminy Henryk Babuśka.

Czytaj więcej: Wsparcie dla rolników z Gminy Legnickie Pole

Mieszkańcy Legnickiego Pola poierają budowę legnickiej obwodnicy

Podczas sesji rady Miasta Legnicy w dniu 30 lipca 2018 roku, Wójt Gminy Legnickie Pole przekazał na ręce prezydenta Tadeusza Krzakowskiego listy z podpisami mieszkańców Bartoszowa i Koskowic z poparciem budowy południowo-wschodniego odcinka obwodnicy w jej planowanym przebiegu. Problemów komunikacyjnych nie da się rozwiązać z poziomu jednego miasta czy gminy. Przecież, dla każdego oczywistym faktem jest, że zarówno mieszkańcy Gminy Legnickie Pole jeżdżą po drogach Legnicy, a mieszkańcy Legnicy i innych miast poruszają się po drogach na terenie gminy Legnickie Pole. Proszę tylko spojrzeć, jak wzmógł się ruch na ul. Rzeczpospolitej w Legnicy. Dzieje się tak ze względu na kapitalną przebudowę drogi w Bartoszowie, którą to wielu mieszkańców Legnicy dojeżdżało do pracy w Specjalnie Strefie czy hucie. Reprezentujemy różne samorządy ale sprawy, problemy i cele mamy wspólne. Stąd nasze stanowisko popierające realizację i dokończenie planowanej od wielu lat drogi – mówi Henryk Babuśka Wójt Gminy Legnickie Pole. Po blisko dwóch dekadach czekania pojawia się realna możliwość, a nie tylko szansa czy odległa obietnica, na budowę drogi, która pozytywnie wpłynie na system komunikacyjny całej aglomeracji Legnickiej, znacząco poprawi jakość podróżowania po mieście, po drogach powiatowych jak i sąsiednich gminnych. Południowo wschodnia obwodnica jest właśnie taką drogą – mówi Krzysztof Dębicki członek Rady sołeckiej Koskowic. O planach obwodnicy informacje dostępne są od lat. Nie było sprzeciwu, gdy rozpoczęto jej budowę. Stąd nasuwa się pewne pytanie: dlaczego dopiero w momencie, gdy pojawiają się środki na jej budowę, słychać sprzeciw mieszkańców? Wiem, że czas jest specyficzny, ale apeluję o rozwagę i odpowiedzialność – kończy Krzysztof Dębicki. W Koskowicach od wielu lat borykamy się z wieloma problemami, wynikającymi z dużego natężenia ruchu. Dziury w drodze, popękane domy, zmniejszenie bezpieczeństwa, hałas, etc. Nie inaczej jest w Bartoszowie, gdzie przebiegająca środkiem miejscowości droga stała się nieformalną, ale jednak faktyczną obwodnicą Legnicy. Widząc ten problem i znając przecież palny dokończenia południowo – wschodniej obwodnicy Legnicy rada Gminy Legnickie Pole w swoich dokumentach planistycznych uwzględniła tę inwestycję – sprawę komentuje Stanisław Tokarz, rady Gminy Legnickie Pole i mieszkaniec Koskowic. Z miejscowości Koskowice i Bartoszów, z rosnącym niepokojem obserwujemy, że budowa obwodnicy Legnicy staje się przedmiotem sporów w mieście. Dlatego właśnie zorganizowaliśmy akcję zbierania podpisów popierających tę inwestycję. Obawiamy się, że „majsterkowanie” i próby zmiany jej przebiegu i koncepcji mogą doprowadzić do utraty przyznanych już rządowych środków i doprowadzić do sytuacji, w której to będziemy musieli czekać kolejne dziesięciolecia na dokończenie obwodnicy. Bez wątpienia fatalnie wpłynie to nie tylko na samo miasto, ale również cały region – dodaje Stanisław Tokarz.

W Koskowicach nadano nazwy ulic

IMG 20180727 WA0010WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW KOSKOWIC.
Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka informuje, iż w dniu 28 lipca 2018 roku wchodzi w życie uchwała Rady Gminy dotycząca nadania nazw ulic we wsi Koskowice. Wszystkie dotychczasowe numery porządkowe ulegną zmianie. Do każdego mieszkańca zostanie wysłane zawiadomienie o zmianie adresu, które jest podstawą do zgłoszenia zmian w różnych instytucjach.

Czytaj więcej: W Koskowicach nadano nazwy ulic

2017 najlepszym rokiem w historii Gminy Legnickie Pole

sukces Legnickie PoleZnamy już wyniki 17 edycji rankingu dochodów jednostek samorządu terytorialnego i są powody do zadowolenia. W 2017 roku Gmina Legnickie Pole zajęła 44 miejsce wśród gmin wiejskich w Polsce. To najlepszy wynik od momentu wprowadzenia rankingu, czyli od 2001 roku. Dochód Gminy Legnickie Pole w przeliczeniu na mieszkańca w 2017 wyniósł 4627,91 co jest 44 wynikiem w kraju i piątym w województwie dolnośląskim. Jest to również najlepszy wynik w całym Powiecie Legnickim.

Czytaj więcej: 2017 najlepszym rokiem w historii Gminy Legnickie Pole

Bezpieczeństwo podczas żniw

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Legnicy apeluje o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa oraz rozwagę w czasie prac rolnych podczas żniw.
Wszyscy wiemy jak trudną i wymagającą poświęcenia jest praca na roli. Jak wiele zależy od warunków pogodowych i mnóstwa inny czynników wpływających na wysokość plonów. Nie zapominajmy również o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą prace w gospodarstwie rolnym, głównie przy obsłudze maszyn i narzędzi. Dlatego też KRUS w Legnicy przesłał artykuł dotyczący bezpieczeństwa pracy w gospodastwie rolnym.

 TREŚĆ ARTYKUŁU

Korzystając z okazji Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka życzy wszystkim rolnikom udanych i bezpiecznie zakończonych żniw.