plakat inscenizacja

Aktualności


Nowy sprzęt dla jednostek OSP

strażWójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka 20 kwietnia br. podpisał umowę na dofinansowanie do zakupu sprzętu ratowniczego dla strażaków ochotników działających na terenie Gminy Legnickie Pole. Kwota jaką pozyskała Gmina to blisko 120 000,00 zł. Zakupiony za uzyskane środki finansowe sprzęt trafi do wszystkich jednostek OSP w naszej Gminie zgodnie ze wcześniej wskazanymi potrzebami.

Czytaj więcej: Nowy sprzęt dla jednostek OSP

Bezpłatne badanie wzroku

Bezplatne badanie wzrokuGminna Przychodnia Zdrowia w Legnickim Polu zaprasza mieszkańców Naszej Gminy na bezpłatne badanie wzroku, które odbędzie się 17 maja 2018 r.
W ramach wizyty przeprowadzone zostanie badanie ostrości wzroku - komputerowo oraz przez specjalistę, a także skorzystać będzie można z fachowej pomocy przy wyborze szkieł i opraw okularowych.

Rejestracja telefoniczna pod nr tel. 76 858-28-25.

Serdecznie zapraszamy.

Działaj Lokalnie - edycja 2018

dzialaj lokalnie logoKonkurs grantowy 2018 to już jedenasta odsłona programu „Działaj Lokalnie” na terenie powiatu jaworskiego, złotoryjskiego i legnickiego. Dzięki wsparciu fundatora (Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności), lokalnych gmin oraz sponsora – Banku Spółdzielczego w Jaworze, Stowarzyszenie Kaczawskie rozdysponuje środki na inicjatywy lokalne.
Szansę na zdobycie dotacji do 6 tys. zł mają grupy nieformalne mieszkańców oraz organizacje pozarządowe.
Do 15 maja, grupy inicjatywne mogą składać wnioski za pomocą internetowego generatora: www.system.dzialajlokalnie.pl

Czytaj więcej: Działaj Lokalnie - edycja 2018

Składanie projektów do realizacji w ramach BO trwa

bo PNG1bbZapraszamy mieszkańców Gminy Legnickie Pole do składania projektów do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Legnickie Pole.

Wypełniony formularz wniosku zgłoszeniowego można złożyć:
- osobiście w sekretariacie Urzędu Gminy Legnickie Pole,
- za pośrednictwem poczty polskiej, na adres: Urząd Gminy Legnickie Pole, 59-241 Legnickie Pole, ul. Dientzenhofera 1,
- elektronicznie na podstawie formularza dostępnego na stronie https://legnickiepole.budzet-obywatelski.org/wszystko-o-budzecie/do-pobrania

Wszelkie informacje na temat Budżetu Obywatelskiego można uzyskać na stronie internetowej Gminy Legnickie Pole w zakładce Budżet Obywatelski  https://legnickiepole.budzet-obywatelski.org/

Ostateczny termin składania projektów - 8 maja br. do godz. 16:00.

Poranny kurs busów na terenie Gminy odwołany

przystanekOd dnia 20 kwietnia br. (piątek)  wstrzymany zostanie poranny kurs busów na trasie Ogonowice - Lubień - Raczkowa - Legnickie Pole - Gniewomierz - Legnica.
Decyzja przewoźnika spowodowana jest zbyt małym zainteresowaniem mieszkanców Gminy Legnickie Pole zaproponowaną usługą.
Z danych statystycznych przekazanych do Urzędu Gminy Legnickie Pole przez firmę transportową z porannych kursów korzystało maksymalnie 4 osoby, w ostatnich dniach 1 osoba, zdarzały się również kursy puste ( chęć dowozów deklarowało 11 osób).
W związku z zaistniałą sytuacją przewoźnik zawiesza kursy poranne na trasie Ogonowice - Lubień - Raczkowa - Legnickie Pole - Gniewomierz - Legnica.
Za utrudnienia przepraszamy. Zebranie w Bartoszowie

zebranie 2Wójt Gminy Legnickei Pole Henryk Babuśka zaprasza mieszkańców Bartoszowa na zebranie, które odbędzie się 23 kwietnia br. o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Bartoszowie. Celem spotkania będzie omówienie tymczasowej organizacji ruchu drogowego oraz ograniczeń związanych z przebudową drogi w miejscowości.

TREŚĆ OGŁOSZENIA. PDF

Bezpieczna podróż czyli „Jedzie pociąg z daleka” w przedszkolu

Zajęcia z bezpieczeństwa w podróży przedszkole 6W kwietniu dzieci z Publicznego Przedszkola w Legnickim Polu uczestniczyły w spotkaniach dotyczących bezpieczeństwa podczas podróżowania pociągiem. Zajęcia prowadzone były przez Bożenę Binek z Koiszkowa, która jest wolontariuszem w Fundacji Grupy PKP.Czytaj więcej: Bezpieczna podróż czyli „Jedzie pociąg z daleka” w przedszkolu

Będzie nowa droga

dkki GDDKiA w III kwartale tego roku ogłosi przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie brakującego fragmentu obwodnicy Legnicy. Nowy odcinek drogi połączy ulicę Gniewomierską z Sikorskiego.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, czyli powstaniu całkowicie nowej arterii, droga w miejscowości Bartoszów, która dziś de facto spełniała rolę obwodnicy, zostanie w znaczący sposób odciążona z ruchu, co pozytywnie wpłynie na komfort życia mieszkańców Bartoszowa - sprawę komentuję Wójt Gminy Legnickie Pole Henryk Babuśka.


Przewidywany czas realizacji inwestycji to około 4 lata. Będzie to droga dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku.