Aktualności


Utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym w Bartoszowie

indeks.jpgUprzejmie informujemy, że w dniu 18.11.2019 r. firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. rozpocznie realizację zadania pn. "Przebudowa drogi gminnej publicznej wraz z budową chodnika w miejscowości Bartoszów (dz. nr 432/1) gm. Legnickie Pole- ETAP 4".

Czytaj więcej: Utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym w Bartoszowie

Spotkanie Wójta z mieszkańcami sołectwa Mąkolice

P10100021.jpg13 listopada br. odbyło się spotkanie Wójta Gminy Legnickie Pole Rafała Plezi z mieszkańcami sołectwa Mąkolice. Zgłaszane były uwagi, które dotyczyły m.in. drogi, rowu, a także bezpieczeństwa związanego z przebiegającą przez sołectwo drogą krajową. Zapraszamy mieszkańców sołectwa Ogonowice na spotkanie z Wójtem Gminy Legnickie Pole, które odbędzie się 4 grudnia 2019 r. (środa) o godzinie: 12.00. Spotykamy się obok świetlicy wiejskiej.

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

P1010002.JPGDzisiaj nasza gmina świętowała 101. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystym obchodom towarzyszyły śpiewy oraz przedstawienia artystyczne wykonane przez przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Legnickim Polu. Obchody odbywały się z udziałem pocztów sztandarowych.

Czytaj więcej: Obchody 101. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Przedłużenie terminu do składania wniosków o udzielenie pomocy suszowej!

ARMiR.jpgWójt Gminy Legnickie Pole Rafał Plezia przypomina o przedłużeniu terminu do składania wniosków o udzielenie pomocy suszowej do 15 listopada 2019 roku w związku ze szkodami w uprawach rolnych spowodowanymi wystąpieniem suszy. Na pomoc suszową rząd przeznaczył do tej pory 500 mln zł !

Spotkanie Wójta z mieszkańcami sołectwa Czarnków

P1012044.JPG6 listopada br. odbyło się spotkanie Wójta Gminy Legnickie Pole Rafała Plezi z mieszkańcami sołectwa Czarnków. Mieszkańcy zwracali uwagę na problem ze zwisającymi nad nowymi budynkami gałęziami, poruszana była też kwestia związana z tzw. obwodnicą Czarnkowa. Zapraszamy mieszkańców sołectwa Mąkolice na spotkanie z Wójtem Gminy Legnickie Pole, które odbędzie się 13 listopada 2019 r. (środa) o godzinie: 12.00. Spotykamy się obok przepompowni.

Tymczasowy parking przy cmentarzu w Legnickim Polu

mapa.jpgSzanowni mieszkańcy,
w związku z jutrzejszym Świętem, Gmina Legnickie Pole w porozumieniu z Gminnym Zakładem Gospodarki Komunalnej wykonała plan tymczasowego parkingu przygotowanego dla odwiedzających Cmentarz w Legnickim Polu. Na załączonej mapce przedstawiona jest szczegółowa lokalizacja tymczasowego parkingu.
Jednocześnie apelujemy o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do znaków ograniczających prędkość oraz zakazujących parkowanie pojazdów.


Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

NFOŚiGW-logotyp-848x1024.jpgSzanowni Państwo,
Wójt Gminy Legnickie Pole Rafał Plezia informuje, iż zamierza wystąpić do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o przyznanie dotacji na realizację zadania związanego z przedsięwzięciem w zakresie transportu oraz odzysku lub unieszkodliwienia odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag.

Czytaj więcej: Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

Plan polowań zbiorowych sezon 2019/2020

3245956-polowanie-2-657-323.jpgWójt Gminy Legnickie Pole Rafał Plezia w związku z otrzymaną informacją z Koła Łowieckiego „Jedność” w Wądrożu Wielkim informuje, że został ustalony plan polowań zbiorowych na sezon 2019/2020.

Czytaj więcej: Plan polowań zbiorowych sezon 2019/2020

Aktualne informacje na temat jakości powietrza w Legnickim Polu