Aktualności


Nabór kandydatów do służby przygotowawczej

Drukuj
wojsko00Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie prowadzi nabór do służby przygotowawczej.
Służba ta może być pełniona przez ochotników nie pełniących dotychczas żadnej z form służby wojskowej i posiadających uregulowany stosunek do służby wojskowej (osoby przeniesione do rezerwy bez odbycia służby wojskowej). Służba ta może być pełniona również przez inne osoby niepodlegające obowiązkowi odbycia zasadniczej służby wojskowej lub przeszkolenia wojskowego (np. kobiety).

Czytaj więcej: Nabór kandydatów do służby przygotowawczej

Stypendia dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Drukuj
3a17d55119kkKażda rodzina, która znajduje się w ciężkiej sytuacji finansowej i opiekuje się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, może ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków o przyznanie w/w stypendium trwa do 9 kwietnia br. w postaci wniosków elektronicznych na stronie internetowej: https://www.spes.org.pl/stypendium-wniosek

Czytaj więcej: Stypendia dla rodzin dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Zawiadomienie o Sesji Rady Gminy Legnickie Pole

Drukuj
herb mSesja Rady Gminy Legnickie Pole odbędzie się w dniu 27 marca 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 09.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu przy ulicy Benedyktynów nr 7.

Porządek sesji przewiduje:

Czytaj więcej: Zawiadomienie o Sesji Rady Gminy Legnickie Pole

Zawiadomienie o nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Legnickie Pole

Drukuj
herb mNadzwyczajna sesja Rady Gminy Legnickie Pole odbędzie się w dniu 20 marca 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 09.00 w mediatece Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu przy placu Henryka Pobożnego nr 6 (piętro I).
Porządek sesji przewiduje:

Czytaj więcej: Zawiadomienie o nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Legnickie Pole

Dzień Kobiet w Legnickim Polu

Drukuj
dzien kobietPoczątek marca w Gminie Legnickie Pole to zawsze czas szczególny. Nie inaczej było i w tym roku. Międzynarodowy Dzień Kobiet, mimo że u niektórych budzi pewne kontrowersje, w naszej Gminie ma swoje ważne miejsce.

Czytaj więcej: Dzień Kobiet w Legnickim Polu

Poszukujemy wolontariuszy

Drukuj
razemMamy zaszczyt zaprosić Mieszkańców Gminy Legnickie Pole oraz wszystkich chętnych z najbliższych okolic do czynnego włączenia się w organizację i udział w tegorocznej inscenizacji Bitwy pod Legnicą, która odbędzie się 6 maja 2017 roku w Legnickim Polu.
Wolontariusze w uprzednio przygotowanych z organizatorem strojach historycznych, wezmą udział w jednej ze scen inscenizacji, warsztatach rzemiosł dawnych oraz będą pomagać przy obsłudze imprezy.

Czytaj więcej: Poszukujemy wolontariuszy

STOP Przemocy

Drukuj
stop przemocyGmina Legnickie Pole przyłącza się do ogólnopolskiej kampanii profilaktycznej STOP Przemocy. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Legnickim Polu w partnerstwie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Legnickim Polu rozpoczął projekt „Bezpieczna/y w swoim domu” . Chcemy aby nasi mieszkańcy czuli się bezpiecznie na terenie gminy i we własnych domach, dlatego też rozpoczynamy serię spotkań z mieszkańcami każdej miejscowości na terenie naszej gminy.

Czytaj więcej: STOP Przemocy

Wykaz nieruchomości do sprzedaży

Drukuj
herb mWójt Gminy Legnickie Pole podaje do publicznej wiadomości, że zamierza sprzedać bezprzetargowo na rzecz dotychczasowego najemcy lokale mieszkalne numer 3, 4, 5, 6, 7 położonych w budynku mieszkalno - użytkowym, wielolokalowym w obrębie Raczkowa nr 1, w granicach działki numer 21/8 o powierzchni 953 m², stanowiącego własność Gminy Legnickie Pole.

Czytaj więcej: Wykaz nieruchomości do sprzedaży